sobota, 28 grudnia 2013

Kulebiak - szybki, idealny...

Wykonany dwukrotnie (że niby na próbę) przed świętami. Na stole wigilijnym również się pojawił...
I zachwycił nie tylko mnie ale i całą rodzinę.
Zgodnie stwierdziliśmy, że w przyszłym roku również się pojawi ale przyrządzimy go dzień wcześniej, bo lepiej smakuje na zimno.


czwartek, 19 grudnia 2013

Pierniczki Brukowce

W tym roku miałem przygotowanych kilka przepisów na pierniczki do wypróbowania. Poza moimi ulubionymi Papparkakorami, które co roku zawieszam na choince, chciałem jeszcze czegoś wyjątkowego. Kiedy spróbowałem brukowców znalezionych na stronie mojewypieki.com wiedziałem, że to właśnie tymi pierniczkami częstować będę wszystkich świątecznych gości. 
Spróbujcie i Wy - nie pożałujecie...wtorek, 17 grudnia 2013

Ekspresowe Ciasteczka Makowe

Dziś będzie coś dla zapracowanych, leniwych i tych, którym z różnych powodów się nie chce.
Ekspresowe ciasteczka makowe idealne nawet dla tych, którym się chce!
Wystarczy kilka składników, odrobina czasu i everybody happy!
Wesołych Świąt kochani!


czwartek, 12 grudnia 2013

Świąteczny Śledzik

To już niecałe dwa tygodnie więc najwyższa pora nastawić śledzika. Tak, tak... Nie samym piernikiem człowiek żyje - rybkę też od czasu do czasu by na ząb wrzucił. W moim przypadku czas grudniowych świąt całkowicie należy do śledzika - karpia jadam mało, nie dlatego że nie lubię a bardziej dlatego, że wolę śledzika, ot co!
Polecam Wam poniższą wersję po pierwsze dlatego, że sprawdzona i wypróbowana już razy kilka. Po drugie bo najzwyczajniej na świecie jest najlepsza z tych jakie zdarzyło mi się jadać.wtorek, 10 grudnia 2013

Korzenny krem spekuloos

W tym roku zima mnie nie rozpieszcza. Podczas gdy inni cieszą się, że nie muszą walczyć z zaspami, oblodzonymi chodnikami i z samochodami, które nie chcą odpalić, ja szukam zimy, śniegu i przedświątecznej magii. 
Ratunkiem podczas przedświątecznej bieganiny jest korzenny krem spekuloos. Znaleziony jakiś czas temu na blogu Everyday Flavours wprowadza w nastrój świąt i daje poczucie, że "coraz bliżej święta, coraz bliżej święta..."