Polecany post

Kotlety z grzybów i małe zbiegi okoliczności...

Są! Już są...
Jedne z moich ulubionych grzybów - opieńki miodowe...
Lubię je za ich delikatnie słodkawy smak, kruchość i za to, że można z nich zrobić moje ulubione grzybowo-kapuściane placki.




Pisałem już o tym, że w zbieraniu grzybów nie jestem najlepszy choć wyprawy do lasu uwielbiam. 
I tym razem mi się nie poszczęściło, choć i tak było lepiej niż ostatnim razem. Coś jednak w koszyku do domu przywlokłem. Piękne okazy tylko czekały aż coś z nich przyrządzę, a że nie mogłem się doczekać na placki z grzybów i kapusty kiszonej - to decyzja była szybka.





Placki często przyrządzała moja babcia, która podobnie jak ja uwielbiała opieńki. Kiedy tylko te grzyby pojawiały się w lesie na jej stole pojawiały się wspomniane placki. A wraz z plackami pojawiałem się i ja! Taki mały zbieg okoliczności. Spróbujcie a nie pożałujecie...




Placki z grzybów i kapusty kiszonej

ok. 500 g grzybów (u mnie opieńka miodowa)
ok. 250 g kapusty kiszonej (odciśniętej z nadmiaru soku)
1 cebula
świeży rozmaryn
świeża natka pietruszki
szczypior
2 jajka
namoczona bułka kajzerka
sól i pieprz

Grzyby oczyścić i drobno posiekać lub zmielić w maszynce do mięsa. Cebulę drobno posiekać i zeszklić. Dodać grzyby i smażyć dłuższą chwilę. Kapustę poszatkować drobno i dodać do grzybów. Smażyć aż płyn odparuje a kapusta zrobi się ładnie przyrumieniona. Pod koniec smażenia dodać zioła i odstawić do przestygnięcia. Dodać do farszu pozostałe składniki, doprawić solą i pieprzem. Formować małe kotleciki i smażyć na wolnym ogniu do zrumienienia.

Smacznego!


Komentarze

  1. Bardzo mi się podobają Twoje grzybowe placuszki!

    OdpowiedzUsuń
  2. uwielbiam grzybowe smaki, te kotlety - genialne!:))

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny pomysł, mam mnóstwo grzybów muszę wypróbować takie placuszki:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :)

ARCHIWUM POSTÓW

Pokaż więcej

Archiwizuj

Pokaż więcej

o mnie

...bo w kuchni wszystko się zaczęło.
Najpierw była kuchnia babcina - pachnąca chlebem, pierogami i szarlotką. To było miejsce, gdzie przy starym bielonym stole cała rodzina zachwycała się smakiem domowego rosołu z makaronem.
Potem była kuchnia mojej mamy - pełna zapachów i aromatów, począwszy od jajecznicy ze szczypiorkiem, poprzez wołowe bitki z młodą kapustą, na serniku "najlepszym na świecie" kończąc.
Teraz czas na moją kuchnię - miejsce gdzie tradycję przełamuję tym co nowe, inne i nieznane. I choć zawsze marzyłem by zostać pisarzem, to właśnie gotowanie stało się pasją mojego życia.
Inną moją pasją jest muzyka - to ona często nastraja mnie do gotowania, lubię podrygiwać w takt ulubionych piosenek podczas kuchennej krzątaniny i wymyślać nowe potrawy nucąc w myślach stare i nowe przeboje.
Tak więc chwyć za ulubioną drewnianą łyżkę i próbuj wraz ze mną smaków znanych i nieznanych - a przy okazji potańczymy :)


P.S. Teksty i zdjęcia znajdujące się na tym blogu są mojego autorstwa.

Przepisy, jeśli nie są oznaczone inaczej są moimi przepisami. Zanim zaczniesz kopiować – zapytaj!


Dziękuję.
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Durszlak.pl

WASZE ULUBIONE

Copyright © Old White Table